Ваніль, як її обирати та що робити: ванільний екстракт та цукор
- blooodyminded
- 7 жовт. 2024 р.
- Читати 3 хв
Справжня ваніль, як і справжня кориця (про неї - наступного разу), має безліч імітаторів та послідовників. Але оригінал завжди легко впізнати, бо одного разу спробувавши, ви вже не забудете смак та аромат справжньої ванілі.
Ваніль це, як не дивно, плід орхідеї, який потім певним методом ферментують, та саме насіння, що в середині цього стручка, це ті самі маленькі чорні цяточки, по яким можна впізнати найсмачніші десерти.
Саме ваніль робить просто хороші речі - надзвичайними, як, наприклад - цей ванільний крем, з додаванням стручка ванілі просто пудинг перетворюється на найсмачнішу річ у світі.
За що я ще ніжно люблю цей подарунок природи, так це за його «силу». Навіть після використання стручка для приготування ванільного крему, де використовується все насіння та стручок віддає аромат молоку - вимитий та висушений після всього цього стручок залишається достатньо ароматним, щоб я зробила з нього ванільний цукор!
Тому сідайте зручніше і дізнавайтесь, як і що я люблю робити з ванільними стручками.

Ваніль, як її обирати та що робити: ванільний екстракт та цукор
Ванільний стручок: як обрати і де купити?
Перше складне питання - де взяти ці стручки? Якщо ви дочитали дотепер, значить випічка посідає достатньо істотне місце в у вашому житті, і можливо ви могли бачити десь у великому супермаркеті один сумний ванільний стручок у пластиковому тубусі за великі гроші. Це не наш метод.
Я ніжно люблю Амазон за наявність багатьох речей що роблять мою кулінарну пригоду простішою, і одна з них це ванільні стручки, які можна купити в кількості більше ніж один (зазвичай чим більше їх в упаковці, тим дешевше в перерахунок на один стручок).
Загалом ванільні стручки бувають двох видів (або grades на Амазоні): сорту А та B.

Сорт А більш вологі, пухкіші та трохи "жирні" на вигляд, натомість сорт В коротші, тонші та більш сухі. Як ви правильно здогадалися - сорт А буде дорожчим за сорт В. Я куппувала і той, і той, і віддаю перевагу сорту А - з такими стручками набагато простіше працювати. Обирайте на свій смак - останнього разу я замовляла на Амазоні такі (вони ж на фото).

Далі Нова Пошта Шоппінг вам в допомогу (якщо потрібно детальніше - пишіть в коментарях і я доповню цей процес).
Зберігати стручки бажано дуже щільно закритими, щоб вони не втрачали свій аромат в процесі.
Коли ви вже нарешті отримаєте стручки, постане питання - на що витрачати це чорне золото? Моя порада - почніть з ванільного екстракту. Це незамінна річ у випічці, яку дуже просто зробити самому і мати ароматний арсенал в своїй шухляді. Це, мабуть, мій найчастіший у використанні інгредієнт для солодкої випічки.
Ванільний екстракт

Інгредієнти:
8 шт ванільних стручків
240 мл горілки або іншого міцного алкоголю на ваш смак, як ром, віскі, бурбон
Спеціальне обладнання:
пляшка з короком або ємність з кришкою
Приготування:
1.Гострим ножем розрізаємо стручки ванілі вздовж так, щоб розкрити внутрішній світ.

2. Розрізані стручки кладемо в ємність та заливаємо міцним алкоголем. Кілька разів інтенсивно струшуємо ємність.
3. Ставимо ємність з ваніллю в темне місце на кухні та залишаємо мінімум на 3 місяці, періодично струшуючи ємність в процесі.
Чим довше буде стояти екстракт - тим кращим він буде ставати.
Коли екстракт починає закінчуватись - я переливаю залишки в окрему ємність, а до старих стручків додаю 4-5 шт свіжих, та заново заливаю алкоголем. Старі стручки не потрібно викидати, вони продовжують віддавати свій аромат дуже довгий час (моєму екстракту вже років 5 і ви можете побачити на фото скільки там за цей час опинилось стручків).
Ванільний цукор:
В моїх рецептах ви часто можете побачити "ванільний екстракт або цукор" і саме про такий тип цукру я думаю в цей момент - неймовірно ароматний, зі стручками справжньої ванілі.
Для цього рецепту я зазвичай збираю вже використані, вимиті та висушені стручки після інших рецептів (наприклад, цього) та перебиваю їх разом з цукром в блендері.

Інгредієнти:
1-2 шт ванільних стручків (якщо вже використані то 4-5 шт)
400 г цукру
Приготування:
1. Кладемо цукор та, попередньо розрізані уздовж, ванільні стручки у кухонний комбайн або блендер.
2. Збиваємо разом імпульсами допоки стручок не буде рівномірно розподілений в цукрі.
3. Пересипаємо цукор у ємність і використовуємо або одразу, але краще хоча б через 2 тижні, даючи цукру можливість насититись ванільним ароматом.
Загалом використовуйте ванільний стручок в тих рецептах, де мінімум інших інгредієнтів або ароматних складників - це дозволить на повну оцінити ніжний смак ванілі та отримати від нього максимум задоволення.
Якщо у вас залишились питання по цій темі - пишіть в коментарях і я спробую на них відповісти.
Commentaires